Sanofi

Zainspiruj się: Laura

Pasja do walki o prawa kobiet i miłość do kultury latynoamerykańskiej zaprowadziły Laurę do jednostki ONZ w Panamie. Każdego dnia angażuje się w kampanie i misje lobbingowe, aby zadbać o prawa i ochronę kobiet na całym świecie.

Jak to się stało, że zaczęłaś pracować dla ONZ w Ameryce Łacińskiej?

To efekt wieloletniej podróży zawodowej. Skupiłam się na celu - pracy dla ONZ, poprawianiu warunków życiowych kobiet, aby mogły cieszyć się większą niezależnością i swobodą. Po zakończeniu kariery w zakresie nauk politycznych i stosunków międzynarodowych rozpoczęłam pracę w biurze Sekretarza Stanu ds. Współpracy Międzynarodowej w Madrycie, gdzie rozwijałam swoje umiejętności i poszerzałam wiedzę. To właśnie tam zaczęłam rozmyślać nad przejściem na kolejny szczebel w karierze i pracą dla ONZ w Ameryce Łacińskiej.

Jakie trudności musiałaś pokonać?

Proces rekrutacji w ONZ był bardzo trudny i musiałam włożyć ogromny wysiłek, aby poprawić swoją znajomość angielskiego. Jeszcze więcej kosztowało mnie opuszczenie rodziny i przyjaciół, którzy zostali w Madrycie. Nadal cierpię, kiedy jestem w podróży i przez kilka dni w tygodniu nie widzę moich małych dzieci.

Co lub kto Cię inspiruje?

To kobiety zaangażowane w nasze programy współpracy. Większość z nich ma za sobą dramatyczne przeżycia. Były ofiarami przemocy fizycznej i seksualnej, nie mają perspektyw ekonomicznych, nie są też reprezentowane w kręgach politycznych ani w sektorze prywatnym. Ciężko pracują, aby wspólnie z nami zmienić tę sytuację. Ich trud nie może pójść na marne. Jest moją największą inspiracją.

Gdybyś miała udzielić rady innym, co byś powiedziała? 

Niczego nie dostaniesz za darmo. Musisz podjąć wiele starań, aby spełnić swoje marzenia. Inwestuj w siebie i nie zatrzymuj się, dopóki nie osiągniesz celu. 

Czy masz motto, które Cię motywuje?

To słowa Leonarda Nimova: „Im więcej dajemy od siebie, tym więcej zyskujemy.”

TELL YOUR STORY

Fill in the form below and submit it to the Pharmaton® team.

Tell us about yourself:

By submitting this story I consent to its content being adapted
and published on the Pharmaton® website.
*MANDATORY FIELDS